خرد کردن سرگرمی کارتون فوتبالی خبر ورزشی

خرد کردن: سرگرمی کارتون فوتبالی خبر ورزشی سرگرمی بیا تو بخندیم کارتون منتخب روز

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی روحانی هیچ‌گاه به آمریکا باج نمی‌دهد/ قاضی برجام آژانس هست، نه دولت ترامپ ، سیدحسین موسویان

عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در دولت اصلاحات تاکید کرد: آمریکا مدعی است که کشور عزیزمان ایران ناقض توافق هست. در حالی که قاضی برجام آژانس بین‌المللی انرژی

روحانی هیچ‌گاه به آمریکا باج نمی‌دهد/ قاضی برجام آژانس هست، نه دولت ترامپ ، سیدحسین موسویان

سیدحسین موسویان:روحانی هیچ گاه به آمریکا باج نمی دهد/ قاضی برجام آژانس هست، نه دولت ترامپ

عبارات مهم : ایران

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای در دولت اصلاحات تاکید کرد: آمریکا مدعی است که کشور عزیزمان ایران ناقض توافق هست. در حالی که قاضی برجام آژانس بین المللی انرژی اتمی است و نه آمریکا یا دولت ترامپ.

به گزارش ایلنا، سید حسین موسویان در مصاحبه با شبکه خبری ریل نیوز آمریکا در پاسخ به این پرسش که ترامپ در صحبت شرکت ملل خود، برجام را محکوم کرد و اتهامات زیادی به کشور عزیزمان ایران زد و روحانی هم پاسخ داد. نظر شما در مورد بیانات روحانی چیست؟ گفت: اکنون جامعه جهانی درک خوبی از زبان ترامپ دارد. زبان ترامپ در صحبت مجمع عمومی شرکت ملل، زبان زور و ترساندن و تحقیر و تقابل و جنگ بود.

روحانی هیچ‌گاه به آمریکا باج نمی‌دهد/ قاضی برجام آژانس هست، نه دولت ترامپ ، سیدحسین موسویان

زبان و خبر روحانی دعوت به صلح و همکاری و گفت وگو بود

وی با اشاره به صحبت روحانی در مجمع عمومی شرکت ملل اظهار داشت: متقابلا زبان و خبر روحانی دعوت به صلح و همکاری و گفت وگو بود. روحانی جامعه جهانی را به همکاری و اتحاد جهت مبارزه با تروریست دعوت کرد و آمریکا را مسئول و دخیل در ایجاد بحران های منطقه همچون عراق و افغانستان و گسترش تروریسم خواند.

سیاست آمریکا در دوره دولت ترامپ شدت یافتن ترساندن و تقابل است

عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در دولت اصلاحات تاکید کرد: آمریکا مدعی است که کشور عزیزمان ایران ناقض توافق هست. در حالی که قاضی برجام آژانس بین‌المللی انرژی

پژوهشگر دانشگاه پرینستون آمریکا ادامه داد: حرف روحانی این بود که بحران های منطقه همچون سوریه و یمن راه حل نظامی ندارد و صرفا از دیپلماسی و همکاری می توان بحران ها را مدیریت کرد در حالی که سیاست آمریکا در دوره دولت ترامپ شدت یافتن ترساندن و تقابل است.

روحانی هیچگاه باج به آمریکا نخواهد داد

موسویان با بیان اینکه روحانی از ابتدای ریاست جمهوری سیاست کم کردن تشنج با آمریکا را دنبال کرده هست، تصریح کرد: روحانی ضمن این سیاست، هیچگاه باج هم به آمریکا نخواهد داد. کشور عزیزمان ایران جهت حل پرسشها منطقه و اختلافات دوجانبه آماده همکاری و گفت وگوست.

ایران به تمام تعهداتش در برجام کاملا عمل کرده است

روحانی هیچ‌گاه به آمریکا باج نمی‌دهد/ قاضی برجام آژانس هست، نه دولت ترامپ ، سیدحسین موسویان

وی با بیان اینکه جامعه جهانی و کشور عزیزمان ایران در مورد بحران هسته ای دوازده سال مذاکره کردند و بحرانی که می توانست به جنگ بیانجامد را از طریق دیپلماسی حل کردند، خاطرنشان کرد: تمام قدرت های بزرگ پای برجام را امضا کردند و شورای امنیت شرکت ملل هم آن را تصویب کرد. آژانس بین المللی انرژی اتمی هم بعد از اجرای برجام حداقل هفت بار قبول کرده کشور عزیزمان ایران به تمام تعهداتش در برجام کاملا عمل کرده است.

جامعه جهانی منهای آمریکا و اسراییل و عربستان، خواهان اجرای کامل برجام هستند

عضو سابق گروه مذاکره کننده هسته ای افزود: اکنون جامعه جهانی منهای آمریکا و اسراییل و عربستان، خواهان اجرای کامل برجام هستند و لذا ترامپ نباید این توافق را تخریب کند.

عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در دولت اصلاحات تاکید کرد: آمریکا مدعی است که کشور عزیزمان ایران ناقض توافق هست. در حالی که قاضی برجام آژانس بین‌المللی انرژی

آمریکا روح و متن برجام را نقض کرده است

موسویان در پاسخ به این پرسش که شکی نیست که کشور عزیزمان ایران به تعهداتش عمل کرده هست. طبق برجام آمریکا و سایر قدرتهای جهانی نمی توانند در روابط اقتصادی سایر کشورها با کشور عزیزمان ایران کارشکنی کنند. ولی آمریکا آشکارا سایر کشورها را از کار اقتصادی با کشور عزیزمان ایران منع می کند که این نقض آشکار برجام هست، ابراز داشت: به همین علت کشور عزیزمان ایران اعتقاد است که آمریکا روح و متن برجام را نقض کرده هست. به همین علت است که اروپا از واکنش‌ها آمریکا عصبانی هست. به همین علت است که سایر قدرت ها همچون روسیه و چین و سایر قدرت های شرقی و غربی از سیاست های ترامپ عصبانی هستند.

روحانی هیچ‌گاه به آمریکا باج نمی‌دهد/ قاضی برجام آژانس هست، نه دولت ترامپ ، سیدحسین موسویان

قاضی برجام آژانس است و نه دولت ترامپ

وی اضافه کرد: بعد از حدود چهل سال خصومت و دشمنی، جهت نخستین بار کشور عزیزمان ایران و آمریکا در سطح وزرای خارجه مذاکره کردند و با حضور همه قدرت های جهانی به توافقی دست یافته اند که به تایید شورای امنیت رسیده هست. حالا آمریکا مدعی است که کشور عزیزمان ایران ناقض توافق هست. در حالی که قاضی برجام آژانس بین المللی انرژی اتمی است و نه آمریکا یا دولت ترامپ.

کارشکنی آمریکا در روابط اقتصادی کشور عزیزمان ایران با سایر کشورها، نقض برجام است

معاون اسبق شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه آمریکا جمع بندی آژانس در مورد اجرای تعهدات کشور عزیزمان ایران را نادیده می گیرد، نشان بارز نقض نرم ها و مقررات بین الملل به وسیله آمریکاست، عنوان کرد: کارشکنی آمریکا در روابط اقتصادی کشور عزیزمان ایران با سایر کشورها، نقض برجام هست. اگر آمریکا نمی خواهد با کشور عزیزمان ایران کار اقتصادی کند، مختار است ولی حق مانع تراشی در روابط اقتصادی سایر کشورها با کشور عزیزمان ایران را ندارد.

برجام نخواهد مرد در صورتی که…

مجری پرسید خروج آمریکا از برجام چه معنایی دارد؟ اگر ترامپ، آن دسته از تحریم های آمریکا که بر اثر برجام برداشته شده است را مجددا اعمال کند، آیا سایر کشورهایی که با کشور عزیزمان ایران روابط اقتصادی را شروع کرده اند را نشانه قرار خواهد داد؟ که موسویان پاسخ داد: نمی دانیم تصمیم ترامپ چه خواهد بود. منتهی به نظر می رسد برجام نخواهد مرد در صورتی که آمریکا از برجام خارج شود، ولی قدرت های جهانی قاطعانه پای برجام بایستند و آن را به طور جامع و کامل اجراء کنند.

ترامپ با مردن برجام، عامل ایجاد بحران خطرناک تازه در خاورمیانه می شود

وی با بیان اینکه اگر سایر قدرت ها تسلیم آمریکا شوند و کشور عزیزمان ایران نتواند از منافع اقتصادی برجام بهره مند شود، برجام خواهد مرد، یادآور شد: در این صورت و در شرایطی که بحران های جاری خاورمیانه جملگی لاینحل مانده، ترامپ عامل ایجاد یک بحران خطرناک تازه در خاورمیانه خواهد شد.

آمریکا باید به قوانین بین الملل متعهد باشد

این دیپلمات سابق کشورمان مبنی بر اینکه اگر آمریکا طبق مقررات داخلی خود از برجام خارج شود، آن وقت طبق مقررات خود، مجبور خواهد بود روابط اقتصادی کشور عزیزمان ایران و سایر کشورها با کشور عزیزمان ایران را مورد نشانه قرار دهد، بیان کرد: این یک بحث حقوقی است که آیا قوانین داخلی آمریکا می تواند بر قوانین بین المللی ارجحیت پیدا کند. آمریکا قوانین داخلی خود را دارد ولی همزمان باید به قوانین بین الملل متعهد باشد.

امریکا نقض قطعنامه های شورای امنیت عالی ترین مقررات جهانی را نقض کرده است

موسویان با بیان اینکه شورای امنیت شرکت ملل عالی ترین مرجع قانونی بین المللی در زمینه پرسشها مربوط به امنیت جهانی هست، گفت: اگر آمریکا به عنوان عضو دائم شورای امنیت، قطعنامه های شورای امنیت شرکت را نقض کند یعنی عالی ترین مقررات جهانی را نقض کرده هست. از نظر حقوقی آیا آمریکا می تواند به استناد و مقررات داخلی خود، عالی ترین مقررات بین المللی را نقض کند؟

تصمیم کشور عزیزمان ایران بعد از اقدام ترامپ اتخاذ خواهد شد

وی با در پاسخ به این پرسش که روحانی به صراحت گفت که کشور عزیزمان ایران در برابر نقض برجام، تصویر العمل نشان خواهد داد. این تصویر العمل چه خواهد بود؟ اظهار داشت: من واقعا نمی دانم تصمیم ترامپ چه خواهد بود. تصمیم کشور عزیزمان ایران بعد از اقدام ترامپ اتخاذ خواهد شد. ابعاد نقض برجام به وسیله ترامپ، ابعاد تصویر العمل کشور عزیزمان ایران را تعیین می کند. اگر سایر کشورها پای برجام بایستند ولی روابط اقتصادی جامعه جهانی با کشور عزیزمان ایران لطمه مشهود بخورد، آن وقت کشور عزیزمان ایران بدون اینکه برجام را نقض کند، در پاسخ به آمریکا می تواند تدابیری در توسعه برنامه هسته ای خود اتخاذ کند.

یک تفکر اعتقاد است که گفت وگو با آمریکا هیچ خاصیتی ندارد

سفیر اسبق کشور عزیزمان ایران در آلمان در پاسخ به این پرسش که روحانی در مورد برجام سرمایه گذاری سیاسی سنگینی در داخل کرد. اگر ترامپ برجام را زیر پا بگذارد چه وضعی جهت جناح سیاسی وی در داخل پیش خواهد آمد؟ تصریح کرد: از اول انقلاب ما دو نحوه تفکر در داخل کشور داشتیم. یک تفکر اعتقاد است که گفت وگو با آمریکا هیچ خاصیتی ندارد، لیکن آمریکا به تعهداتش عمل نمی کند. لذا با آمریکا مذاکره نباید کرد، اعتماد نباید و صرفا باید مقابله کرد.

تفکری اعتقاد است مذاکره به معنی اعتماد نیست

موسویان ادامه داد: تفکر دیگر اعتقاد است که مذاکره به معنی اعتماد نیست. شما گفت وگو کن یا به توافق می رسی یا نه. اگر رسیدی یا آمریکا اجرا می کند یا خیر. اگر به تعهدش عمل نکرد، در سایر موارد گفت وگو نکن. لذا در اوضاع فعلی هیچ اختلافی بین دو نحوه تفکر نیست لیکن اگر آمریکا به تعهدش در مورد برجام عمل نکند، هر دو نحوه تفکر متفق خواهند بود که راجع به سایر مسایل با آمریکا نه باید گفت گو و نه توافق. این روشن هست.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | اقتصادی | دولت ترامپ | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz