خرد کردن سرگرمی کارتون فوتبالی خبر ورزشی

خرد کردن: سرگرمی کارتون فوتبالی خبر ورزشی سرگرمی بیا تو بخندیم کارتون منتخب روز

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری یوزپلنگ طلایی لوکارنو به «سرزمین خیالی» از سنگاپور رسید

هفتادویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم «لوکارنو» با اعطای جایزه یوزپلنگ طلایی عالی ترین فیلم به «سرزمین خیالی» از کشور سنگاپور به آخر رسید.

یوزپلنگ طلایی لوکارنو به «سرزمین خیالی» از سنگاپور رسید

یوزپلنگ طلایی لوکارنو به «سرزمین خیالی» از سنگاپور رسید

عبارات مهم : جایزه

هفتادویکمین جشنواره بین المللی فیلم «لوکارنو» با اعطای جایزه یوزپلنگ طلایی عالی ترین فیلم به «سرزمین خیالی» از کشور سنگاپور به آخر رسید.

به گزارش ایسنا، این فیلم به کارگردانی «یئو سیه هوا» روایتگر داستان یک کارگر ساختمانی اهل چین به نام «وانگ» است که پی از ایجاد یک رابطه دوستی مجازی با یک “گیمر” مرموز بازی های رایانه ای در کشور سنگاپور گم می شود و پلیس در جستجوی وی به اطلاعات بیش از آنچه تصور می کرده دست می یابد.

در شب اختتامیه جشنواره لوکارنو فیلم «M» به کارگردانی «یولاندا زابرمان» جایزه خاص هیئت داوران را از آن خود کرد و «دومینگا سوتومایور» نیز جهت ساخت فیلم «برای جوان مردن خیلی دیر است» (شیلی، برزیل، آرژانتین) جایزه عالی ترین کارگردانی جشنواره را به منزل برد و هیات داوران بخش رقابتی به ریاست «ژیا ژانگ که» سینماگر چینی از فیلم «رِی و لیز» ساخته «ریچارد بالینگام» (بریتانیا) به صورت خاص تقدیر کردند.

در بخش عالی ترین بازیگر مرد و زن جشنواره نیز به ترتیب «کی جو-بونگ» جهت فیلم «هتل کنار رودخانه» و «رادو مونتی» جهت فیلم «آلیس تی» اعطاء شد.

در سایر بخش های هفتادویکمین جشنواره فیلم «لوکارنو» جایزه عالی ترین فیلم اول به «همه چیز خوبه» به کارگردانی «اوا تروبیش» رسید و «اسپایک لی» نیز جهت فیلم «کلنزمن سیاه» برنده جایزه عالی ترین فیلم از نگاه مخاطبان جشنواره شد.

سال گذشته هیات داوران لوکارنو به ریاست «اولیور آسایه» جایزه یوزپلنگ طلایی عالی ترین فیلم این جشنواره را به مستند «خانم فانگ» به کارگردانی «وانگ بینگ» از چین اعطا کرد که به داستان آخرین روزهای زندگی یک بیمار ۶۷ ساله آلزایمری در جنوب چین می پردازد.

این نخستین باری بود که در طول هفت دهه برگزاری لوکارنو جایزه مهم به اثری مستند اعطاء می شود.

در هفتادویکمین دوره جشنوراه فیلم «لوکارنو» در مجموع ۳۰۰ فیلم در بخش های گوناکون به روی پرده رفتند که ۱۵ فیلم در بخش رقابتی جهت کسب جایزه یوزپلنگ طلایی مسابقه می کردند.

همچنین ۱۸ فیلم نیز در میدان بزرگ و روباز گراند پیازا و در برابر هشت هزار نفر تماشاچی به نمایش گذاشته شدند. این آخرین سال حضور «کارلو چاتریان» ایتالیایی در راس جشنواره لوکارنو بود و وی از سال بعد مدیر جشنواره بین المللی فیلم برلین خواهد بود.

ایران امسال مستند بلند «زنانی با گوشواره های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند و تهیه کنندگی مرتضی شعبانی را به عنوان تنها نماینده خود در بخش هفته منتقدین حضور داشت.

هفتادویکمین جشنواره بین المللی فیلم لوکارنو از تاریخ ۱تا ۱۱ اوت (۱۰ تا ۲۰ مرداد ماه) در کشور سوئیس برگزار شد.

یوزپلنگ طلایی لوکارنو به «سرزمین خیالی» از سنگاپور رسید

واژه های کلیدی: جایزه | مستند | داوران | یوزپلنگ | جشنواره | کارگردانی | جشنواره فیلم | جشنواره بین المللی فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz